Medycyna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Poradniki o rzucaniu palenia
Autor Wiadomość
SocAl

Wysłany: 2013-04-27, 17:52   Poradniki o rzucaniu palenia

Rzucanie palenia - temat stary jak rak płuc, krtani a może i sam tytoń. Dziś medycyna wydaje się nam przychodzić z pomocą przy rzucaniu palenia. Mamy do dyspozycji różnorodne środki medyczne do rzucenia palenia, większość nie na receptę zawiera tzw. terapeutyczną nikotynę i coraz mniejsze jej dawki. Wszystko to w różnych formach - tabletki na rzucenie palenia, plastry nikotynowe, drażetki nawet się pojawiły. Chinczycy wyszli europie wschodniej na przeciw i masowo produkują inhalatory nikotyny - e-papierosy, kosztujące tyle co kilka miesięcy palenia, wadliwe, uwalniające nas od teoretycznie najgorszych substancji z palenia tytoniu - zostawiają nikotynę. Dobrym pomysłem jest to że zaspokajają psychologiczny nawyk trzymania czegoś w ręku. Nie śmierdzą i są akceptowane społecznie. Nie mniej jednak to nie jest środek do rzucenia palenia, ale zmiana sposobu dostarczania uzależniającej substancji. Rzucalnie nałogu takiego jak palenie to nie tylko problem farmakologiczny, ale też w dużym stopniu psychologiczny. Czy zdażyło się wam sięgać po porady psychologów czy terapeutów uzależnienia, lub czy spotaliście się z czymś takim jak poradniki o rzucaniu palenia?

norbert 

Wysłany: 2014-01-31, 23:09   

Też mam problem z rzucaniem palenia ale raczej nie myślę o tym, żeby iść do terapeuty. To mój problem i nie widzę sensu na jakieś psychologiczne podchody. Po prostu trzeba jakoś walczyć z nałogiem. Jednak myślę o pewnym "wspomagaczu" w postacie jakiś tabletek, gum czy plastrów. No właśnie co jest skuteczne z takich preparatów? W aptece nie brakuje takich produktów, ostatnio przeglądałem co jest dostępne: doz.pl/apteka/k325-Rzuc_palenie - sporo tego, czy korzystaliście i możecie polecić/odradzić któryś z tych preparatów na rzucanie palenia? Wiem, że żadne plastry czy gumy nie rzucą za mnie palenia, no ale może w pewien sposób chociaż wspomogą ten proces.
Powrót do góry

libitus

Wysłany: 2014-08-05, 10:25   

Rzucanie palenia to skomplikowany proces. Moim zdaniem trzeba obowiązkowo zacząć od wizyty u lekarza. Nie warto wierzyć reklamom i cudownym środkom.

norbert 

Wysłany: 2014-08-11, 22:31   

Moim zdaniem potrzebna jest silna woli, którą trzeba sobie ułatwiać. Np. nie przebywać w towarzystwie osób, które palą.
Powrót do góry

Karex

Wysłany: 2014-08-20, 13:33   

A mi się wydaje, że samouczki nic tutaj nie poradzą, bo i tak najważniejsze jest zacięcie i chęć rzucenia. Jeśli nie masz silnego postanowienia to żadne samouczki Ci nie pomogą. A jeśli masz zacięcie do tego, to znowu samouczki nie będą potrzebne. Takie moje zdanie. Ja palę i jakoś na razie nie garnę się do rzucania.

medicus

Wysłany: 2014-09-17, 14:06   

Rzucanie palenia jest bardzo ciężkie, ale wystarczy chcieć. Poradniki nic nie pomogą jak się samemu nie chce.

magdalopa

Wysłany: 2014-09-25, 16:23   

palenie to bardzo niebezpieczny nałóg wbrew pozorom, który niszczy zdrowie i tak jak było wspomniane wcześniej oprócz swojej woli walki potrzebna jest też pomoc ludzi z zewnątrz, najlepiej poradni, psychologa czy po prostu osoby kompetentnej w walce z uzależnieniami. ja polecam ten ośrodek http://www.mandalawroc.pl/ bo mi pomogli wyjść z dwóch nałogów, które mnie niszczyły. nie było łatwo ale się udało.
Powrót do góry

portka 

Wysłany: 2014-10-08, 16:01   

Podzielę się z wami moją historią. Jest bardzo prosta. Dowiedziałam się, że mój przyjaciel ma raka krtani, prawdopodobnie od palenia. - dużo palił. Przeraziłam się i postanowiłam, że rzucam. Było ciężko, ale zawzięłam się tak, że nie palę od tamtej pory - a paliłam 10 lat. Jak się chce to można wszystko.
Powrót do góry

adelajda80
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 11:27   

Ponoć działają tabletki oraz prądy magnetyczne. Chyba to jest jednak kwestia osobista na kogo. Silna wola często najlepsza.
Powrót do góry

adelajda80
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-23, 11:49   Aby rzucić palenie

:-> Witam jeszcze raz w tym temacie. Już raz napisałam. Dopowiadam tylko+ silna wola :!: , kobiety nie muszą się bać, że zgrubną - warto rzucić palenie jak nie dla zdrowia- to dla :evil: pieniędzy..........

Jedna najtańsza paczka papierosów kosztuje pewnie z 10 złotych- na miesiąc 300 złotych- rok 3 600 złotych a 10 ;lat to już 36000 złotych

Pozdrawiam- życzę wszystkiego najlepszego :arrow:
Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu