Medycyna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Brat alkoholik, odtrucie co i jak
Autor Wiadomość
bulgarka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-17, 13:06   Brat alkoholik, odtrucie co i jak

Witam. Zacznę od początku – w 2007 roku mój starszy brat wraz z ojcem w drodze do Gniezna uczestniczyli w wypadku samochodowym, w wyniku którego tata niestety zmarł, a brat (prowadzący auto) ledwo uszedł z życiem. Po tym wydarzeniu wszystko zaczęło się sypać, maturę zdał jakimś cudem, ale na szczęście znalazł pracę jako magazynier. Już wtedy zauważyłam, że brat dość często pije, ale przyznam, że negowałam problem. Zresztą niedługo później poznał dziewczynę i na parę lat alkohol zniknął. Do czasu, bo rok temu się oświadczył, ale ona odrzuciła zaręczyny. Wtedy się zaczęło picie na całego i trwa do tej pory. Prosiłam, krzyczałam, błagałam, nic nie pomaga. Co ja mam zrobić, by go z tego wyciągnąć? Widziałam reklamę jakiś błyskawicznych odtruć, czy to bezpieczne? Doradźcie, bo ręce opadają.
Powrót do góry

Daniell
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-17, 15:16   

Ekspresowe odtrucia mogą skutkować poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Najlepiej zapisz brata do placówki, która leczy alkoholizm. Taka kuracja nie trwa krótko, ale jest bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna. Gdzie mieszkasz? Jeśli gdzieś w okolicy centralnej wielkopolski, to w Poznaniu warto się zgłosić do Detoks Poznań, na Biskupińskiej. Sam jestem lekarzem, więc znam ludzi, którzy tam pracują i mogę ich polecić. Z Gniezna nie jest to daleko.
Powrót do góry

Moniku 

Wysłany: 2016-03-18, 09:18   

Odrzuciła zaręczyny, to znaczy rzuciła go? Może to rozstanie tak go zdołowało. Dobry psycholog by się przydał.
Powrót do góry

bulgarka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-18, 12:52   

Zdradziła go i zaszła w ciążę z tamtym, co było głównym powodem rozstania. Dopiero jak się oświadczył to stwierdziła, że czas się przyznać… Co to jest za miejsce, o którym piszesz? To jakaś państwowa izba wytrzeźwień, czy co? Mieszkam w Pobiedziskach.
Powrót do góry

Zgaszony 

Wysłany: 2016-03-18, 15:05   

Co za różnica, dlaczego pije? Musi mieć powód? Nie radzi sobie z emocjami i tyle. Podejrzewam, że chłop ma już swoje lata, więc powinien być bardziej ogarnięty.
Powrót do góry

Daniell
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 12:17   

Nie, to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, bardzo dobry zresztą. Podaję linka: http://www.detokspoznan.p...alkoholowe.html poczytaj sobie. Wiem, że mają na swoim koncie dużo sukcesów w kwestii skuteczności terapii. W przypadku Twojego brata nie ma już na co czekać, to, o czym piszesz to problem alkoholowy i należy go natychmiast leczyć, gdyż może doprowadzić do dysfunkcji narządów wewnętrznych.
Powrót do góry

bulgarka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 14:31   

Zgaszony, Ma znaczenie, bo trzeba wiedzieć, od czego wyjść w ogóle… i nie poniżaj alkoholików, to jest poważna choroba, z której bardzo trudno wyjść. Jak z depresji.
Powrót do góry

kolec 

Wysłany: 2016-03-21, 15:51   

Mój syn kiedyś wylądował w tym ośrodku w Poznaniu na odtruciu, ale sprawa była o wiele cięższa, bo to narkotyki były. Jestem im wdzięczny, uratowali mu życie najprawdopodobniej.
Powrót do góry

Ryskun 

Wysłany: 2016-03-25, 17:28   

Ciągłe tłumaczenie, że to choroba mnie osłabia. Ja rozumiem, że problem jest poważny, ale czasem człowiekiem trzeba wstrząsnąć i nie głaskać po główce, że wyzdrowieje, bo to kwestia jego podejścia. A ośrodki odwykowe to jak najbardziej potrzebna rzecz.

Caroline22
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-12, 10:10   

Nawet nie wiesz jak bardzo potrzebna, ale nie zgodzę się z tobą że ostre podejście, aby kims wstrzasnac wybije mu alkohol z głowy. Mąż mojej rodzonej siostry wpadł w alkoholizm kiedy się okazalo ze nie mogą miec dzieci. Pewnego razu zauwazyłam sie siostra pod szalem ukrywa slady duszenia, od razu zadzwoniłam po brata który nie wytrzymał i trochę „potrząsną” mężem siostry i myslisz Ryskun że to pomogło? Przez dwa miesiące mielismy ciagle awantury i rekoczyny. W koncu przemówiłam siostrze do rozsądku i przeprowadziła się do mnie a nasz ojciec postawił warunek że albo terapia albo koniec małżeństwa. Wysłaliśmy go do tego ośrodka: http://www.detokspoznan.pl/galeria.html dzięki czemu sprawy rodzinne w miarę się uporządkowały.
Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu