Medycyna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Trądzik
Autor Wiadomość
lookii 

Wysłany: 2016-05-03, 23:08   

Są różne rodzaje trądziku. Najlepiej iść do dermatologa i on przepisze odpowiedni krem.

herbsecret 

Wysłany: 2016-05-05, 14:32   

Przed zastosowaniem leków warto przeanalizować chociażby dietę bo jeżeli jest niewłaściwa to może powodować tego typu problemy.
Powrót do góry

mala25 

Wysłany: 2016-05-17, 19:01   

Dokładnie, dużo zależy od spożywanego przez nas jedzenia, wiem bo brat miał problem z trądzikiem, zmienił swoją dietę i teraz jest ok ;-)

strus833 

Wysłany: 2016-07-25, 11:01   

Z tymi antybiotykami to bywa różnie, mi np antybiotyk bardziej szkodził niż pomagał i lekarz zdecydował się przerwać antybiotykoterapię. Podobno zdarza się to rzadko, ale zdarza i niestety musiało trafić na mnie :/
Teraz też korzystam z kombajnu kosmetycznego z importmania pl i fototerapii. Po 7 miesiącach są bardzo duże efekty, trądzik widocznie się zmniejszył, ewentualne wykwity nie są już tak duże i bolesne. Zresztą, już nasze babcie mówiły, że na trądzik najlepsze słońce, które wysusza zmiany i nie pozwala rozwijać się nowym. No i coś w tym było ;)
Powrót do góry

Joanna 

Wysłany: 2016-07-27, 09:38   

Zgadzam się z przedmówcą. Antybiotyki albo co gorsza jakieś domowe sposoby albo w ogóle nie działają i marnują nasz czas lub co gorsze mogą nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Jakieś leki na receptę nasycone witaminą A prędzej zniszczą nam wątrobę niż na prawdę pomogą(radzę o tym poczytać). Jedynie zabiegi laserowe są nieinwazyjne i bezpieczne (http://www.qclinique.pl/ tutaj są różne rodzaje takich zabiegów) a w dodatku dużo szybciej widać efekty, niż np. stosując specjalne diety.
Powrót do góry

beatak 
Pani

Wysłany: 2017-02-15, 14:25   

Polecam blog https://beautyexpert.pl/tradzik-rozowaty-jak-sobie-z-nim-radzic/ tam jest porada jak radzić sobie z trądzikiem oraz wiele innych cennych wskazówek dotyczących naszej urody :)
Powrót do góry

Papka 

Wysłany: 2017-02-25, 17:16   

Żeby pokonać wroga, najlepiej dowiedzieć się najwięcej na jego temat. Myślę, że dobrze jest trochę więcej poczytać na temat samego trądziku np. tu: https://aquaclin.pl/o-tradziku.html, dzięki czemu łatwiej będzie obrać konkretną strategię, by mu przeciwdziałać.
Powrót do góry

lumiere 

Wysłany: 2017-03-10, 15:30   kosmetyczka

polecam salon kosmetyczny impress, tam powinni Ci pomóc

wieliczkoaneta 

Wysłany: 2017-03-30, 15:24   

Dobre leki zawsze na trądzik z glinką robią panie w aptece - leki znacznie tańsze od tych normalnie kupowanych, i co że piękne etykiety z logiem co mają certyfikat fsc. Ja długo zmagałam się z problemem trądziku ale po jakichś 2-3 latach problem po kilku dodatkowych wizytach i kosmetyczki zniknął. Radzę popytac o lekarstwa w aptece :)
Powrót do góry

powergirl 

Wysłany: 2017-04-13, 12:28   

Ja próbowałam wielu kosmetyków, maści, toników, ale uparcie się trzymał. O ile jestem w stanie zrozumieć, czemu zwykłe kremy na trądzik nie działały, o tyle dziwiło mnie, że np. taka maść ichtiolowa czy cynkowa nie działały. Nie mówiąc już o specyfikach od dermatologów - ze sterydami, bez, super składnikami. Dopiero jak poszłam do lekarza w poradni http://melissamed.pl/ w Łodzi i usłyszałam, że najlepszy na mój typ trądziku będzie peeling enzymatyczny, postanowiłam go sama zrobić z gotowych składników. I wiecie co? Wreszcie mój trądzik z linii włosów i pleców zaczął znikać! A już gotowa byłam stwierdzić, że to kwestia hormonów i zaczekać, aż miną. A pomimo moje wrażliwej skóry mnie nie podrażnił ani trochę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu