Medycyna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
Coś na wypadające włosy?
Autor Wiadomość
Magda Szczesna 

Wysłany: 2016-10-18, 21:59   Coś na wypadające włosy?

Od miesiąca nie panuję nad wypadaniem włosów. Jestem odrobinę przerażona tym, że aż tyle ich tracę.
Czy możecie polecić Wasze sposoby na takie mega wypadanie włosów?
Powrót do góry

Greta 

Wysłany: 2016-10-19, 10:36   

Może skonsultuj się z lekarzem i poproś o skierowanie na wyniki? Być może czegoś brakuje w Twoim organizmie?
Jeśli wykluczysz tę opcję lub dostaniesz odpowiednie suplementy, zanim zaczniesz wpadać w panikę, może odwiedź dobrego fryzjera: http://hairbodydesign.pl/...ob-na-lysienie/ , być może doradzi Ci coś, co pozwoli zatuszować jakoś ubytki,
jeśli będą już dość widoczne na przykład i nie będziesz się czuła komfortowo.
Poza tym, czasami fryzjerzy oferują również zabiegi wzmacniające kondycję włosa, więc warto o takie też zapytać w salonie.
Powrót do góry

lucina199 

Wysłany: 2016-10-29, 14:30   

Mi też kiedyś mocno wypadały włosy i w moim przypadku pomogła zmiana diety, okazało się że jadłam za dużo przetworzonych produktów a za mało warzyw, szczególnie polecam te zielone takie jak brokuły, szpinak i kapusta, ale oczywiście wszystkie warzywa są jak najbardziej wskazane. Warto też wprowadzić zdrowe tłuszcze takie jak, ryby, orzechy, nasiona oraz jaja. Polecam też jak najwięcej kaszy jaglanej, wzmacnia ona włosy i powoduje ich porost, naprawdę ja jem dużo kaszy i widzę u siebie dużo młodych włosków. Dobrze też jest robić sobie domowe maseczki i płukanki, ja często robię maseczkę z żółtek. Tutaj znalazłam bardzo fajny artykuł z wieloma przydatnymi radami i pomysłami na to jak radzić sobie z wypadaniem włosów http://www.biomedical.pl/...osow-6345.html.
Powrót do góry

Mrysio 

Wysłany: 2016-11-21, 12:10   

może brakuje witamin
Powrót do góry

pixie 

Wysłany: 2016-11-25, 15:06   

Po pierwsze należy udać się do lekarza, który powinien skierować na odpowiednie badania. Może masz niedobory witamin? Może jakieś zaburzenia hormonalne? Może to jeszcze co innego? Trzeba to sprawdzić. Powinnaś jeść więcej owoców i warzyw, które zawierają witaminy A, E, C i B. Lucina ma rację, że dobrze dobrana i wzbogacona o substancje odżywcze dieta może bardzo pomóc - budulcem włosów są białka, czyli mięso, jaja, ryby, produkty zbożowe, rośliny strączkowe. Konieczne są także kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6). Ich źródła w diecie to ryby, orzechy, pestki dyni, awokado. Przed wypadaniem chronią włosy witamina A i beta-karoten - znajdziemy je w zielonych, żółtych i pomarańczowych owocach i warzywach, ziemniakach, natce pietruszki, wątrobie, maśle. Jednak wprowadzanie tych składników do diety, gdy już problem się pojawi, nie wystarczy. Z ziół pomoże pity codziennie napar ze skrzypu, inny sposób to maseczka ze startej czarnej rzepy nakładanej na pół godziny przed myciem. Możesz się także w jakiś sposób suplementować, co powinno być świentym uzupełnieniem diety - np. Gal Uroda, poprawia kondycję włosów i paznokci. Do tego doraźnie szampon z Dermeny hamujący wypadanie włosów i stymulujący wzrost nowych. Zrób sobie porządne zakupy w tym zakresie :) Najlepiej w aptece Pod Smokiem, mają bardzo dobre ceny, więc nie trzepnie Cię to zanadto po kieszeni :)
Powrót do góry

beatak 
Pani

Wysłany: 2016-12-12, 10:02   

Na wypadające włosy proponowała bym któryś z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, bardzo dobrze sprawdza się w tej roli mikrodermabrazja. Poczytaj na forum lub wyszukaj w google informacji na temat zabiegów na wypadjące włosy. Szukaj np. pod hasłem trychologia.
Powrót do góry

Amandan 

Wysłany: 2016-12-29, 13:19   

Wypadanie włosów jest przeważnie przez stres, złe odżywianie i problemy zdrowotne, zmień dietę, a jak to nie pomoże to do lekarza.

Gabrielka 

Wysłany: 2017-02-13, 19:47   

Cześć Magda, poradziłaś sobie z problemem wypadających włosów? Tutaj znalazłam parę sposobów na wypadające kłaki. Mam nadzieję, że już znalazłaś skuteczny sposób na zminimalizowanie tego nie fajnego stanu.
Powrót do góry

powergirl 

Wysłany: 2017-04-10, 15:14   

Popieram ze złym odżywianiem, odkąd ograniczyłam czekoladę, już mi tak dużo włosów nie wypada. Za to jem więcej orzechów, kwasów tłuszczowych, ryb i piję skrzyp i widzę dużą poprawę w ich kondycji. Poza tym to, że włosy wypadają, to norma, tego się nigdy do końca nie wyeliminuje, można ograniczyć tylko to, by nie wypadały garściami. Ze swojej strony polecam też wcieranie olejku rycynowego w te miejsca, gdzie są widoczne ubytki włosów, a nowe zaczną szybko odrastać.
Powrót do góry

ala123 

Wysłany: 2017-06-14, 12:32   .

Po części wypadnie włosów jest również uwarunkowane genetycznie i zależy od ilości testosteronu szczególnie u mężczyzn.
Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu